HŘEBY DO PNEU

PROVÁDÍME NASTŘELOVÁNÍ HŘEBŮ DO PNEUMATIK

CENA 5Kč hřeb s nastřelením.

Množství hřebů je závislé na požadavcích a počtu předvrtaných děr v pneu.

 

Specialní nastřelování hřebů různých velikostí do zimních pneumatik, závodních pneumatik a of-road pneu.

Pro běžného řidiče mají hřeby využití pokud se pohybujete v horských oblastech a pro řidiče, kteří nechtějí pravidelně nasazovat řetězy při každé jízdě domů  :) 

Největší využití hřebů je pro horskou službu, zachránou službu a policii v horskýh oblastech.

Výrobcem zaměřeným na pneu s hroty a pneu připravené pro hrotování jsou pneu NOKIAN a MICHELIN.

 

Nahrotované nebo lamelové pneumatiky?

Pneumatika s hroty

Nokian Hakkapeliitta 7

Neuvěřitelně tichá přilnavost

 

  • Výjimečná přilnavost na zledovatělém, zasněženém a mokrém povrchu
  • Vynikající jízdní komfort
  • Plynulá a tichá jízda

 

 

Nokian Hakkapeliitta 7 je nová pneumatika s hřeby vytvořená pro drsné severské podmínky, která kombinuje bezkonkurenční jízdní vlastnosti na zimním povrchu s výjimečným jízdním komfortem. Pneumatika Nokian Hakkapeliitta 7 se na zimní vozovce chová jako chameleon: dokáže se pohotově přizpůsobovat měnícímu se počasí a rozdílné míře přilnavosti rozličných povrchů.

 

Kromě stoprocentní přilnavosti nabízí pneumatika Nokian Hakkapeliitta 7 jedinečně plynulou a tichou jízdu, která se stane příjemným zážitkem pro všechny řidiče díky inovační technologii typické pro kvalitní běžeckou obuv: vzduchové tlumiče zmírňují a pohlcují nárazy při kontaktu hřebu s vozovkou, čímž zaručují pohodlnou a tichou jízdu.

Nokian HKPL 5 s hroty

Nokian Hakkapeliitta 5

Představení nového produktu znamená překonat zimní výzvy

 

 Nové technické inovace: medvědí dráp a hranaté hřeby zaručují nekompromisní přilnavost a precizní jízdní vlastnosti

 Dlouhodobá životnost hrotů

 Tichý provoz

 Nokian Hakkapeliitta 4, oceněná zákazníky a testy v časopisech dostává důstojného nástupce. Nováčkem v 70 let staré Hakkapeliitta rodině je Nokian Hakkapeliitta 5. Vývoj produktů uskutečněný výrobcem zdokonalil přilnavost nahrotovaných pneumatik na vysokou úroveň. Nokian Hakkapeliitta 5 byla vyvinuta v odvážného dobyvatele skandinávských podmínek, pneumatiku schopnou vypořádat se s tím nejsložitějším zímním počasím a podmínkami.  

 
Vyplatí se popřemýšlet o zásadní otázce při výběru zimní pneumatiky v klidu: hrotová pneumatika nebo trakční pneumatika. Při rozhodování o správné alternativě Vám může pomoci následující kontrolní seznam: kolik najezdíte, na jakých silnicích, jaký typ řidiče jste, sami sebe byste označili za zkušeného řidiče v zimních podmínkách, máte k dispozici i veřejné dopravní prostředky nebo jezdíte výlučně vlastním vozidlem? Je Vaše vozidlo vybaveno asistenčními systémy zvyšujícími bezpečnost jízdy (stabilizační systém, ABS)? Následně Vám dáme několik tipů, které by Vám mohly ulehčit rozhodnutí pro pneumatiky s hroty nebo bez nich. Ať už se rozhodnete tak či tak, uvědomte si, že jízda v zimních podmínkách je uměním sama o sobě. Předvídavý a klidný styl jízdy, rychlost jízdy přizpůsobená situaci a ne příliš krátký čas vyčleněný pro překonání dané trasy zvyšují bezpečnost a komfort jízdy v zimě.
 

Na jakých silnicích jezdíte?

 
Pokud v zimě jezdíte spíše na vozovkách pokrytých ledem než na vozovkách zasněžených, doporučujeme Vám výběr hrotových pneumatik. Obzvláště vhodné jsou hrotové pneumatiky pro pobřežní oblasti, ve kterých je v zimě povrch vozovky často pokrytý vrstvou ledu. Trakční pneumatiky se lépe hodí pro vozovky pokryté sněhem. Pokud jezdíváte převážně po vedlejších silnicích pokrytých ledem s vyjetými stopami ve sněhu, radíme Vám rozhodnout se pro hrotové pneumatiky.
 

Jaký jste řidič?

 
Jste-li zkušený řidič a rutinovaný řidič, můžete se rozhodnout pro pneumatiky s hroty i bez nich. Moderní trakční pneumatiky mají dokonce i při náročných zimních povětrnostních podmínkách dobrou přilnavost a korigují dokonce i drobné řidičské chyby. Hodnota přilnavosti hrotových pneumatik je ovšem výrazně vyšší. Pneumatiky s hroty jsou správnou volbou pro nezkušeného řidiče, který si na jízdu v zimě teprve zvyká.
 

Při náledí nebo pokryvu vozovky z uježděného sněhu je zapotřebí předvídavosti

 
Jedete-li s trakčními pneumatikami na vodnatém ledu nebo uježděném sněhu, kupříkladu přes křižovatku, na které je povrch vozovky kluzký, je zapotřebí dbát mimořádné opatrnosti. Na takových površích je přilnavost trakční pneumatiky výrazně menší než přilnavost pneumatiky hrotové.
 

Za každého počasí na cestách?

 
Je vozidlo Vaším pracovním nástrojem? Musíte na silnici brzo ráno v každém případě, také za sněhové vánice nebo nebezpečném náledí na silnicích? Pak Vám doporučujeme pneumatiky s hroty. Pomocí pneumatik s hroty můžete čelit nástrahám proměnlivých povětrnostních podmínek nejlépe. Pokud máte na vozidle pneumatiky s hroty, vyhnete se nepříjemným překvapením.
 

Vaše vozidlo je vybaveno bezpečnostními systémy

 
Pokud máte dobře vybavené nové vozidlo se stabilizačním systémem a ABS? Pokud kromě toho jezdíte klidně a předvídavě přečkáte zimu i bez hrotových pneumatik.
 

Vážíte si ticha?

 
Pokud kladete důraz na tiché pneumatiky, vyplatí se zvolit trakční pneumatiky, které se pohybují tiše i po suché vozovce. Při použití nových hrotových pneumatik je ovšem hluk pronikající dovnitř vozidla malý a tlumený. Povolenou hladinu hluku hrotových i trakčních pneumatik stanoví mimo jiné také směrnic EU. Moderní hrotové pneumatiky mají přibližně tutéž hladinu hluku jako trakční pneumatiky.
 

 

Hrotovaná závodní pneu

Nastřelování hřebu do pneu

Nahrotované nebo lamelové pneumatiky ?

Menu Nabízíme